O PROJEKCIE

fb

MailGrupowy.pl

adres grupy: uniwerek(at)mailgrupowy.pl
kod dołączania: yapere

Materiały dostępne są nieprzerwanie od 2008 roku, więc nie ma potrzeby pobierania wszystkich na zapas. Nie mam w planach likwidowania strony, więc można spokojnie pobierać na jeden raz tylko te, które są potrzebne. Baza ciągle się rozrasta, ale do tego potrzebna jest Wasza pomoc.

Korzystanie ze strony jest całkowicie darmowe, można dowolnie pobierać materiały na niej zawarte do własnego użytku. Nie wolno jednak ich kopiować, ani podlinkowywać ich na innych stronach bez mojej zgody.

Całe założenie projektu opiera się na stworzeniu miejsca, gdzie studenci będą mogli udostępniać (czy to przeze mnie, czy samemu – jako Redaktorzy) i/lub pobierać materiały i pomoce związane ze studiami.

Pierwotnie strona miała dotyczyć tylko materiałów z Uniwersytetu Rolniczego we Wrocławiu, z kierunku Rolnictwo, ale jak czas pokazał pojawiły się materiały z Weterynarii. Obecnie założenie się zmieniło i jeśli tylko ludzie z innych uczelni (nie tylko z Wrocławia) będą zainteresowani to chętnie poszerzę bazę materiałów.

Cały czas chętnie nawiążę współpracę z obecnymi studentami lub absolwentami celem pozyskania materiałów.

Na górze strony jest pole “Szukaj” można za jego pomocą łatwo przeszukać zasoby strony.

Niektóre duże pliki – najczęściej te powyżej 50 MB będę umieszczał na Google Drive i podawał linka. Część linków będzie dostępna od razu, ale część będzie wymagała mojego potwierdzenia i dopiero wtedy plik będzie do pobrania.

Materiały można przesyłać na maila: uniwerek.msw(at)gmail.com

Kilka słów od autora:

Jak studiowałem, to wydawało mi się, że wszyscy wykładowcy to idioci, chociaż niektórzy wykazywali przejawy człowieczeństwa od samego początku. Po latach mogę powiedzieć, że nie wszyscy to idioci. Pewna część wykładowców po prostu nie ma podejścia do studentów, inna część jest doskonałymi fachowcami, ale uczyć w ogóle nie potrafi, a jeszcze inna część po prostu chce się wyżyć na studentach. Tak czy owak niektórzy dobrnęli do tytułu doktora, czy profesora i myślą, że pozjadali wszystkie rozumy. Są w błędzie. Niestety na uczelni mają pewną władzę nad studentami i korzystają z niej garściami. To trzeba przetrwać i tyle.

Wiem, jak czasem bywa ciężko, sam nie miałem dostępu do takich materiałów, jak na tej stronie, musieliśmy je tworzyć samemu i dzielić się nimi. Teraz jest podobnie i bardzo cenię każdy nadesłany materiał – z tą różnicą, że powstała ta strona i ludzie mogą już korzystać z materiałów przygotowanych przez innych, bez proszenia się itp.

Korzystajcie, jeśli macie taką możliwość, ale też dzielcie się tym, co macie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments